baner
Nachádzaš sa tu:   Home NA STRECHE OCÚ KRUŽLOVÁ OSADILI METEOSTANICU
large small default
NA STRECHE OCÚ KRUŽLOVÁ OSADILI METEOSTANICU PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 20 Marec 2017 07:54

NA STRECHE OCÚ KRUŽLOVÁ OSADILI METEOSTANICU

Na obecnom úrade v Kružlovej osadili meteostanicu. Vedenie obce sa rozhodlo s jej osadením na streche budovy. „Kontaktoval ma náš obyvateľ obce pán Kočan, že je taká možnosť a či by sme neuvažovali osadiť v obci meteostanicu.

Súhlasil som, nakoľko náklady na jej prevádzku sú minimálne a nestojí to až tak veľa. Naša obec sa zaradila ako 36 samospráva na Slovensku, ktorá má takéto zariadenie. Vo Svidníckom okrese sme dokonca prvý. Prostredníctvom nej si môže pozrieť ktokoľvek a odkiaľkoľvek aktuálne a presné počasie, aké je v našej obci, samozrejme iba keď je pripojený na internet. Údaje z nej sú zaznamenávané s 10 ročnou históriou meraní. Dúfam, že ju využijú i turisti, ktorý sa chystajú navštíviť či už našu obec alebo neďaleké Údolie smrti. Údaje z meteostanice sú dostupné voľne pre každého na adrese http://moje.meteo-pocasi.cz/kruzlova/. Preklik je možný aj cez www.kruzlova.sk. Keby ste mali záujem o takú meteostanicu, kontaktujte p. Kočana – Elkvant Svidník a podá Vám bližšie informácie. Aj prostredníctvom Vašich novín by som mu a aj  jeho synovi chcel poďakovať za ich pomoc.“ – informoval starosta obce Kružlová PhDr. Adrián Gužo.

Meteostanica meria:
- vonkajšiu teplotu
- barometrický tlak
- relatívnu vlhkosť
- rosný bod
- rýchlosť, smer a nárazy vetra
- úhrn zrážok
- slnečný osvit

A zobrazuje aj doplnkové informácie:
- pocitová teplota
- krátkodobá predpoveď počasia na 6 hodín
- východ a západ slnka
- fáza Mesiaca
- občiansky, nautický a astronomický súmrak
- maximá a minimá nameraných údajov: teplota, zrážky, vlhkosť, rosný bod
- denný, týždenný, mesačný a ročný úhrn zrážok
- denný, týždenný, mesačný a ročný priemer meraní - teplota, relatívna vlhkosť, rosný bod
- denné, týždenné, mesačné a ročné maximum - rýchlosť vetra a slnečný osvit
- história počasia zobrazená v grafoch