baner
Nachádzaš sa tu:   Home AED DEFIBRILÁTOR UŽ AJ V OBCI KRUŽLOVÁ
large small default
AED DEFIBRILÁTOR UŽ AJ V OBCI KRUŽLOVÁ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 24 Marec 2023 08:08

AED DEFIBRILÁTOR UŽ AJ V OBCI KRUŽLOVÁ

AED defibrilátor nájdete už aj v obci Kružlová, kde starosta obce Kružlová Adrián Gužo v úzkej spolupráci s Červeným krížom Svidník a jej riaditeľom Slavomírom Sakalíkom zabezpečili a zrealizovali osadenie AED defibrilátora na budove Obecného úradu.

 

„S danou myšlienkou sa naša obec pohrávala už predtým, nakoľko niekoľko osôb z obce pracuje v zdravotníctve a dávali nám takéto odporúčania a návrhy. Moje poďakovanie patrí riaditeľovi ČK Svidník pánovi Sakalíkovi, ktorý využil svoje kontakty a výrazne nám dopomohol k tomu, aby dané AED bolo už navždy súčasťou našej obce. V najbližšej dobe bude zorganizované školenie pre všetkých záujemcov, kde sa im predvedie používanie AED prístroja. Pevne dúfam, že ho nikdy nepoužijeme a keď už aj k tomu dôjde, aby pomohlo a zachránilo čo i len jeden ľudský život. V našej obci žije cca 120 seniorov zo 715 obyvateľov, neďaleké Údolie smrti je veľmi navštevované turistami, tak je dobré keď daný AED defibrilátor je k dispozícií 365 dní v roku, 7 dní v týždni a 24h denne bezplatne a je voľne prístupný pre kohokoľvek i ľuďom z okolitých menších obcí, ktoré nemajú dané zariadenie. Umiestnené je na budove Obecného úradu pri vchodových dverách a je monitorovaný  24h denne kamerovým záznamom. Zaregistrovali sme ho aj na stránke www.155.sk, tak sme splnili všetky náležitosti s tým spojené“ – informoval starosta obce Kružlová.

Posledná úprava Piatok, 24 Marec 2023 08:19