baner
Nachádzaš sa tu:   Home Obnova bojiska v Údolí smrti
large small default
Obnova bojiska v Údolí smrti PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 01 August 2019 00:00

Obnova bojiska v Údolí smrti

Združenie mikroregiónu Údolie smrti zrealizovalo ďalší z plánovaných projektov, ktoré má podaných  a to Obnova bojiska. Projekt pozostával z obnovy protitankových prekážok – ihlanov alebo nazývaných aj Dračie zuby.

Najprv sa upravilo verejné priestranstvo, potom sa obnovilo 7 ks pôvodných ihlanov a nanovo sa vytvorilo ďalších 13 ks a nakoniec sa osadila a zrealizovala informačná tabuľa. „Tá tabuľa nám paradoxne narobila trošku problémy, kedy kvôli neodbornému prekladu do anglického jazyka sme ju museli odmietnuť prevziať od realizátora a musela ísť na prepracovanie. Chybu samozrejme vzal realizátor na seba a na svoje náklady to dal už to poriadku. Ministerstvo obrany SR s tým nemalo nič spoločné a aj touto formou sa mu ospravedlňujeme za vzniknuté komplikácie. Chcel by som aj touto formou pekne poďakovať nemenovanej prekladateľke, ktorá nám správne preložila odborné vojenské texty“ – informoval predseda združenia PhDr. Adrián Gužo. Ministerstvo obrany na daný projekt prispelo sumou 4 500€ a časť spolufinancovali obce: Kružlová, Kapišová, Dobroslava, Nižná Pisaná, Vyšná Pisaná, Svidnička, Dlhoňa a Havranec. V súčasnosti už projekt slúži verejnosti a pozrieť si ho môžete pri ceste v Údolí smrti smerom  na Nižnú a Vyšnú Pisanú.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva obrany Slovenskej republiky v rámci dotačného programu. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedný /názov konečného príjemcu

Posledná úprava Pondelok, 16 September 2019 11:51